Tabletka na kleszcze, którą kot zjada ze smakiem? To możliwe!

Zabezpieczenie kota przed pasożytami zewnętrznymi jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli nasz pupil wychodzi na spacery lub ma dostęp do ogródka. Jednym z najskuteczniejszych i najwygodniejszych preparatów profilaktycznych są tabletki dla kota na pchły i kleszcze. Często jednak u właścicieli pojawiają się uzasadnione obawy, co do podania leku w tej formie. Na szczęście na rynku pojawiła się tabletka na kleszcze dla kota, którą zwierzak zjada ze smakiem. Jak to możliwe?

Smaczne tabletki na pchły i kleszcze dla kota 

Nie czarujmy się – w większości przypadków podanie kotu tabletki jest równoznaczne z przygotowaniem się do wojny. Nasze kochane mruczki, gdy tylko przychodzi do połknięcia leku, często zmieniają się w prawdziwych wojowników i walczą do samego końca. Nierzadko konieczne jest podawanie tabletki na siłę, przytrzymując kota i wkładając ją bezpośrednio do gardła, a i tak zdarza się, że zwierzak, sobie tylko znanym sposobem, jest w stanie wypluć lekarstwo gdy tylko odwrócimy wzrok. Nic więc dziwnego, że większość kocich opiekunów słysząc o istnieniu tabletki dla kotów na kleszcze, podchodzi do tematu sceptycznie. W końcu kto chciałby z własnej woli pisać się na kolejną bitwę z kotem?

Na szczęście, producenci preparatów przeciwkleszczowych zdają sobie sprawę z tego, z kim mają do czynienia. Na rynku pojawiła się tabletka przeciw pchłom i kleszczom dla kota AdTab, która przeszła testy smakowitości. Specjalne dodatki smakowe zawarte w tabletce sprawiają, że lekarstwo przyciąga mruczki waniliową nutą, którą zaakceptowały wszystkie koty biorące udział w badaniach. Tabletki uważane są za jedne z najskuteczniejszych preparatów na pchły i kleszcze, a dodatki smakowe sprawiają, że mamy pewność, że nasz mruczek zje je ze smakiem, co czyni podanie preparatu banalnie prostym. 

Jak działają tabletki przeciw kleszczom dla kotów?

Działanie tabletki na kleszcze jest bardzo proste. Po podaniu kotu lekarstwa, tabletka trafia do przewodu pokarmowego, a stamtąd substancje czynne bezpośrednio wchłaniają się do krwiobiegu i tam pozostają przez okres około czterech tygodni. To sprawia, że gdy kleszcz lub pchła rozpoczną żerowanie i ukąszą naszego pupila, niezwłocznie otrzymują dawkę trucizny, która paraliżuje ich układ nerwowy, a następnie doprowadza do ich śmierci

W przypadku tabletki AdTab działanie substancji czynnych rozpoczyna się w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia odżywiania przez kleszcza. Pasożyty obecne na zwierzęciu przed podaniem preparatu zabijane są w ciągu 18 godzin. 

Redakcja IGHZ
Redakcja IGHZ
Artykuły: 149

Dodaj komentarz