Jakie zwierzę sprawdzi się dla dziecka?

Zwierzęta w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Należy pamiętać o tym, że uczą je odpowiedzialności oraz tego, aby traktować wszystkie istoty żywe z należytym szacunkiem. Jakie zwierzę najlepiej sprawdzi się dla dziecka? Odpowiadamy.

Zwierzę dla dziecka – kilka podstawowych uwag

Zwierzęta są istotami, które odczuwają nie tylko ból, ale również emocje tak samo jak ludzie. Właśnie dlatego decyzja o zwierzęciu dla dziecka powinna być odpowiednio przemyślana. Należy w pierwszej kolejności uzmysłowić sobie, że zwierzęta nie są zabawkami, które można podarować innej osobie. Wiele osób szczególnie odradza je jako podarunek. Wówczas wiele z nich trafia na zewnętrz, ponieważ po czasie dziecko się nimi nudzi.

Przed zakupem zwierzęcia należy dziecku uzmysłowić, że zwierzę to odpowiedzialność, która może go przerosnąć. Warto przeprowadzić ćwiczenia, które temu dowiodą. Można wówczas poprosić dziecko o wykonywanie danej czynności regularnie. Będzie to między innymi sprzątanie. Wówczas po pewnym czasie można zobaczyć, czy dziecko nadal ma ochotę, aby to robić. Jeśli jego zapał po kilku dniach osłabł, wtedy z pewnością nie jest to dobry moment na zwierzaka.

Zwierzęta, które kupuje się dziecku, mimo wszystko należą do rodziców. To oni biorą odpowiedzialność za to, w jakim stanie jest pupil. Niezależnie od tego, jakie to zwierzę, musi ono przebywać w komfortowych dla niego warunkach. Nie można na nim oszczędzać oraz kierować się minimum, które potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Należy liczyć się z kosztami ewentualnego leczenia oraz zakupu akcesoriów. Jest to regularny wydatek, który z pewnością jest zrekompensowany bezgraniczną miłością. W dzisiejszych czasach rasowe zwierze takie jak np. pies, może kosztować nawet 5000 zł. Tutaj sprawdzisz od razu jak pozyskać taką kwotę.

Rybki

Rybki w akwarium to ciekawa propozycja dla osób, które zarówno zaczynają swoją przygodę z akwarystyką lub są już zaawansowani. Dzieci lubią obserwować różnorodne ryby oraz ich życie w ciągu dnia. Ciekawym elementem są również rośliny, które rosną oraz wpływają na wygląd zbiornika.

Akwarium należy odpowiednio przygotować pod rybki. Należy przede wszystkim zakupić je minimum dwa tygodnie przed lokatorami, które mają w nim mieszkać. Jest to spowodowane faktem, że ryby potrzebują stabilnego PH do życia oraz odpowiednich parametrów wody, które wykształcają się przez rozwój glonów oraz pożytecznych bakterii.

Rybki takie jak gupiki oraz popularne złote rybki są polecane szczególnie dla dzieci. Są one odporne na różnego rodzaju błędy akwarystów, które mogą być szkodliwe dla innych organizmów. Dzieci mogą również zainwestować w ślimaki, które są doskonałymi sprzątaczami zanieczyszczeń.

Chomik

Chomik to gryzoń, który w pierwszej kolejności kojarzony jest z dziećmi i ich pierwszym zwierzęciem. Wszystko przez fakt, że jest on przyjazny dla właścicieli oraz nie sprawia im dużego kłopotu. Chomiki potrzebują odpowiednich warunków do życia. Będą to różnego rodzaju kryjówki oraz akcesoria do biegania. Chomiki prowadzą nocny tryb życia przez co ich obserwacja przez dzieci może zostać zakłócona. Należy mieć to na uwadze. Chomiki potrafią ugryźć, gdy są zaniepokojone. Wówczas atak poprzedzony jest przez charakterystyczne syczenie. Gryzonie kupuje się pojedynczo, ponieważ są to bardzo terytorialne zwierzęta.

Dzieci mogą się z nimi bawić, jednak pod nadzorem opiekuna, ponieważ są one bardzo podatne na złamania kręgosłupa na skutek upadku z wysokości.

Szczur

Szczur również jest gryzoniem, który sprawdzi się dla dzieci. Niestety cieszy się złą opinią przez liczne stereotypy. Mimo wszystko szczur hodowlany jest zwierzęciem, które wiele osób porównuje do psów. Wszystko przez ich inteligencję, która pozwala na nauczenie ich kilku sztuczek.

Szczury bardzo przywiązują się do swoich właścicieli. Są ciekawskie przez co dzieci je kochają. Pomimo stereotypów są to bardzo czyste zwierzęta, które regularnie dbają o swoją sierść oraz załatwiają się jedynie w określonym miejscu w klatce. Lubią być podnoszone oraz chętnie leżą nieopodal swoich właścicieli.

Zwierzęta odpowiednie dla dzieci to między innymi chomik, rybka oraz szczur. Dzięki nim można nauczyć się odpowiedzialności oraz miłości do żywych istot. Warto o tym pamiętać.

Redakcja IGHZ
Redakcja IGHZ
Artykuły: 148

Dodaj komentarz