Jakie przedmioty mogą zwiększyć komfort zwierząt w trakcie trwania lata?

Lato to specyficzna pora roku, która dla zwierząt jest szczególnie niebezpieczna. Wszystko przez fale upałów oraz coraz bardziej zmieniający się klimat. Co zrobić, aby wówczas poprawić komfort zwierząt? Sprawdzamy.

Mata chłodząca

Mata chłodząca jest propozycją przedmiotu, który szczególnie sprawdzi się dla czworonogów zamieszkujących domy. Wówczas jej przechowywanie jest zupełnie bezpieczne dla środowiska oraz samego zwierzaka. Mata cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród właścicieli dużych pupili, które podczas upałów mogą się męczyć.

Mata zawiera chłodzący wkład, który przenika przez warstwę materiału zabezpieczającego go przed wypłynięciem. Dzięki temu każdy ruch powoduje przyjemne uczucie zimna dla zwierzaka. Jest to chłód, który skutecznie przenika zarówno przez włosie jak i sierść.

Mata chłodząca jest bezpieczna dla zwierząt. Wszystko przez fakt, iż wykonana jest z odpornej na zarysowania oraz przegryzienia gumy. Wówczas zwierzę może się nią bawić bez problemów. Warto jednak uważnie obserwować ją, aby uniknąć ewentualnych problemów z jej stanem.

Mata chłodząca doskonale sprawdza się na wyjazdy. Można ją stosować zarówno w domu jak i na zewnątrz. Do jej zalet należy również fakt, iż nie trzeba jej ochładzać. Sama tworzy zimno przez substancję chemiczną, która znajduje się wewnątrz.

Nawet po wielu godzinach leżenia na niej można ponownie spowodować przyjemne uczucie chłodu. Wystarczy zdjąć z niej zwierzaka oraz rozmasować żel ponownie. Pupil z pewnością w krótkim czasie nauczy się z niej korzystać.

Przenośne poidełko

Poidełka to bardzo ważne elementy szczególnie w ciągu trwania lata. Dzięki nim zwierzę może utrzymać odpowiednie nawilżenie. Eksperci mówią, że w ciągu dnia pies powinien przyjmować nawet 55 mililitrów płynów. Najlepiej, jeśli będzie to czysta woda z kranu, która pozbawiona jest jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Przenośne poidełko wyglądem przypomina butelkę, którą wykorzystuje się do picia przez ludzi. Posiada jednak zakończenie w postaci głębokiej łyżki, którą wypełnia się wodą. Zwierzę może wówczas zaspokoić swoje pragnienie w wygodny dla właściciela sposób. Zawsze należy pamiętać o zabieraniu ze sobą poidełka szczególnie idąc na spacer. Zawsze należy uniknąć chodników, a wybierać odpowiednie parki dla psów. To właśnie tam zwierzę ma dostęp do cienia, który pochodzi od drzew.

Przenośne poidełko sprawia, że można w szybki sposób napełnić końcówkę wodą oraz przelać ją z powrotem do wnętrza. Butelka jest szczelna oraz bez problemu zmieści się do torebki lub plecaka.

Obroża przeciwkleszczowa

Kleszcze to pajęczaki, które mogą przenosić groźną dla ludzi i zwierząt chorobę – boreliozę. Ta natomiast atakuje układ nerwowy prowadząc nawet do niepełnosprawności lub śmierci. Nie każde ukąszenie kleszcza wiąże się z zachorowalnością, jednak jest to możliwe szczególnie latem.

Lato to pora roku, w której są już rozwinięte źdźbła trawy oraz innych roślin, które są obecne na łące. To właśnie na nich czyhają kleszcze, które wypatrują swojej ofiary. Warto wówczas dobrze się przygotować do ich inwazji.

Warto postawić na sprawdzone i bezpieczne dla zwierzaka obroże przeciwkleszczowe, które powodują, że pajęczaki po kontakcie ze skórą pupila zostają odurzone oraz niemal natychmiast z niego spadają. Dzięki temu nie są w stanie ukąsić oraz wprowadzić niebezpieczne substancje.

Obroża jest wygodna i działa nawet na kilka miesięcy. Warto wiedzieć, że psy są bardzo narażone na kleszcze, ponieważ mają bezpośredni kontakt z zaroślami oraz trawami. Kleszcze często się ich łapią oraz szukają na nich pożywienia.

Dobrą alternatywą obroży są również tabletki, które podaje się zwierzakowi raz w miesiącu. Wówczas powodują one kontrolowane skażenie krwi, która zawiera substancje toksyczne dla kleszczy. Po ugryzieniu pajęczak umiera.

Lato to piękna pora roku, na którą należy się odpowiednio przygotować. Warto w tym wszystkim pamiętać o zwierzakach, które tak jak ludzie męczą się podczas upalnych dni oraz zabaw. Warto jest inwestować w przedmioty, które w znaczący sposób ułatwiają im funkcjonowanie.

Redakcja IGHZ
Redakcja IGHZ
Artykuły: 148

Dodaj komentarz