Jak przygotować dom na konfrontację ze szczeniakiem?

Psy to nadal najpopularniejsze zwierzęta, które towarzyszą nam w naszych domach. To właśnie dzięki nim możemy poprawić swój humor oraz wpłynąć korzystnie na aurę. Psy możemy również wytrenować tak, aby stały się naszymi najlepszymi przyjaciółmi. W jaki sposób jednak przygotować dom na przyjazd szczeniaka? Sprawdzamy.

Pochowaj wszystkie kable

Kable elektryczne to elementy, które w naszych domach występują nagminnie. Telewizor, telefon, drukarka oraz komputer. Wszystkie te urządzenia wymagają od nas obecność różnorodnych ładowarek oraz kabli. Warto zredukować ich ilość lub ukryć w taki sposób, aby szczeniak nie miał do nich dostępu.

Nawet najsłodszy pyszczek zwierzęcia nie może odwrócić uwagi właściciela od zagrożeń. Szczeniak pomimo swojej łagodności w pierwszych dniach swojego życia w domu nadal jest zwierzęciem pełnym energii. Nieustanny rozwój sprawia, że próbuje on nowych rzeczy oraz szczególnie interesuje się tymi, które może pociągnąć oraz zagrać ze sobą.

Z pewnością kable nie są dobrymi zabawkami dla zwierzęcia. Przegryzienia mogą nawet doprowadzić do porażenia. Właśnie dlatego należy pochować wszystkie kable, które dostępne są na wierzchu. Należy pamiętać również o tych, które zlokalizowane są pod stolikami, pod które może wejść szczeniak. Należy uruchomić swoją wyobraźnię oraz zabezpieczyć przestrzeń w taki sposób, aby nic się mu nie stało.

Zabezpiecz pokoje, do których szczeniak nie powinien mieć wstępu

Pokoje takie jak biuro oraz sypialnia właścicieli, to miejsca, do których szczeniak nie powinien mieć dostępu. Wszystko ze względu na fakt, że może on uszkodzić ich strukturę między innymi podczas nieobecności właścicieli.

W przypadku biura nie trzeba wyjaśniać wiele – na ich powierzchni dostępnych jest wiele różnorodnych dokumentów oraz urządzeń elektrycznych. Szczeniak z pewnością będzie chciał przetestować ich możliwości.

W przypadku sypialni będzie to między innymi poduszka oraz kołdra. Z pewnością każdy z właścicieli psów widział nagrania lub na własnej skórze przekonał się jak świetną zabawką są poduszki oraz pluszaki.

Kup odpowiednie posłanie

Szczeniak od początku swojej obecności w domu powinien wiedzieć, gdzie jest jego miejsce. Niektórzy właściciele mogą odebrać to jako terroryzm, jednak jest to bardzo ważna lekcja posłuszeństwa.

Zwierzę zawsze powinno wiedzieć, gdzie znajduje się przestrzeń, w której może czuć się bezpiecznie. Dodatkowo wywołując odpowiednią komendę, właściciele mogą mieć pewność, że szczeniak wróci tam, gdzie przebywać aktualnie powinien.

Takie posłanie sprawi również, że szczeniak będzie mógł dokładnie zaznaczyć swój zapach. Jest to ważne, aby można było szybko go uspokoić, między innymi w stresowych sytuacjach. Posłanie warto wybierać między innymi mając na uwadze potrzeby szczeniaka. Warto zakupić konstrukcję, które są wodoodporne oraz łatwo z ich powierzchni można usunąć zabrudzenia.

Kup kojec

Z pewnością wiele właścicieli wystrzega się przed kupnem kojca dla szczeniaków. Jest to spowodowane głównie faktem, że pies szybko nudzi się oraz chce wyjść z określonej przestrzeni. Należy jednak mieć na uwadze dobro szczeniaka.

Czasami zdarza się, że właściciel musi wyjść z domu na pewien okres czasu. Wtedy zostawienie szczeniaka samego w domu może skończyć się przede wszystkim wieloma uszkodzonymi meblami. Nie wspominamy w tym momencie również o zagrożeniach, które czekają na szczeniaka w domu.

Podczas nieobecności właścicieli na okres do kilku godzin można zostawiać szczeniaka w kojcu. Jest on przygotowany do tego, aby zapewnić bezpieczną przestrzeń dla zwierzęcia. Może on nie tylko swobodnie biegać, ale również zaspokajać swoje potrzeby fizjologiczne.

Maty chłonące wilgoć

Jeśli chodzi o potrzeby fizjologiczne zwierzęcia, to warto zainwestować w ma tych, które chłoną wilgoć. Mogą być one zarówno przeznaczone dla zwierząt, jak i niemowlaków. Niezależnie od firm oraz ich rozmiaru należy się. Nie wyposażyć, ponieważ to właśnie one stanowią miejsca, w którym zwierzę uczy się czystości.

Redakcja IGHZ
Redakcja IGHZ
Artykuły: 148

Dodaj komentarz