• ul. Postępu 36A, Jastrzębiec

    05-552 Magdalenka, Polska

  • sekretariat@ighz.pl

    tel. +48 22 736-70-00
    fax +48 22 756-16-99

oferty pracy

ighz_logoPL

Instytut naukowo-badawczy w okolicach Warszawy zatrudni osobę na stanowisku

PRACOWNIK LABORATORIUM GENOMIKI

Osoba na tym stanowisku odpowiadać będzie za:

- obsługę specjalistycznej aparatury przeznaczonej do analiz z zakresu biologii molekularnej: sekwenator następnej generacji, platforma mikromacierzowa, aparat Real-Time PCR.

- wykonywanie prac laboratoryjnych związanych z przygotowaniem i analizą prób obejmującą:  ekstrakcję kwasów nukleinowych DNA i RNA z materiału biologicznego, przygotowywanie bibliotek DNA i cDNA, sekwencjonwanie wielkoskalowe DNA (następnej generacji), analizy mikromacierzowe, etc.

Wymagania:

- wiedza teoretyczna z zakresu biologii molekularnej związana z wielkoskalową analizą genomu i transkryptomu,

- preferowana praktyczna znajomość technik analitycznych związanych z sekwencjonowaniem następnej generacji, analizami mikromacierzy ekspresyjnych oraz Real-time PCR,

- preferowane doświadczenie na podobnym stanowisku,

- wyższe wykształcenie,

- znajomość języka angielskiego,

- znajomość obsługi komputera w zakresie pakietów biurowych oraz umiejętność korzystania ze specjalistycznych genetycznych internetowych baz danych,

- umiejętność pracy w zespole,

- odpowiedzialność, rzetelność i dokładność w pracy,

- dobra organizacja pracy,

- dyspozycyjność.

Oferujemy:

- umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin

- stabilne warunki zatrudnienia

- atrakcyjne wynagrodzenie

- przyjazną atmosferę pracy.

Prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych do dnia 20 października 2017 r. na adres e-mail: b.hryniewicz@ighz.pl

lub pocztą z dopiskiem „Genomika” na adres:

Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN

Jastrzębiec, ul. Postępu 36A

05-552 Magdalenka

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych (DZ.U. nr 133, poz. 883).

Zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi kandydatami

Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu k/Warszawy zatrudni osobę na stanowisku

BIOINFORMATYKA

w Zespole Bioinformatyki w Zakładzie Biologii Molekularnej

Stanowisko pracy będzie finansowane z grantu Narodowego Centrum Nauki (NCN). Projekt pt. "Cis-plus-trans model ssaczej ekspresji genów" autorstwa dr Łukasza Huminieckiego uzykał czołowe miejsce w ogólnopolskim konkursie Polonez 2 w NCN, współfinansowanego z programu ramowego Horyzont 2020 w ramach działań Marie Skłodowska-Curie COFUND.

Kogo szukamy:

  1. Kandydata ze stopnie magistra lub doktora z bioinformatyki, informatyki, matematyki lub z podobnej dyscypliny.
  2. Umiejętność praktycznego programowania w językach R i Python.
  3. Praktyczna znajomość technik uczenia maszynowego.
  4. Dobre praktyczne umiejętności statystyczne.
  5. Znajomość technik obróbki danych typu Next Generation Sequencing (NGS).
  6. Przynajmniej podstawowa znajomość biologii molekularnej szczególnie w zakresie ekspresji genów.
  7. Silne CV z dobrymi publikacjami.
  8. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
  9. Umiejętności komunikacji i współpracy w zespole.

Obowiązki pracownika:

  1. Przygotowanie danych do analizy za pomocą skryptów Python.
  2. Implementacja szeregu technik uczenia maszynowego w R.
  3. Wizualizacja, analiza i interpretacja modeli uczenia maszynowego.
  4. Analiza danych sekwencjonowania nowej generacji (szczególnie RNAseq).
  5. Doradzanie biologom eksperymentalnym w kwestiach typowych analiz bioinformatycznych.
  6. Standardowa analiza statystyczna danych biologicznych.

Co oferujemy:

  1. Umowę o pracę na pełen etat na okres 2 lat z możliwością przedłużenia.
  2. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  3. Możliwość odbycia zagranicznych wyjazdów naukowych.
  4. Przyjazną atmosferę naukową.
  5. Możliwość rozwoju kariery naukowej.
  6. Możliwość zakwaterowania w hotelu dla pracowników Instytutu.

Wymagane dokumenty:

  1. Krótki list motywacyjny.
  2. CV z listą publikacji (z Impact Factor (IF) oraz podziałem na kwartyle (Q)).
  3. Skan  dyplomu magistra lub doktora.
  4. List intencyjny i/lub kontakt do poprzedniego pracodawcy.
  5. Lista zdobytych doświadczeń w poniższych dziedzinach:
  • statystyczne programowanie w języku R;
  • programowanie skryptów w języku Python;
  • analiza danych typu Next Generation Sequencing (NGS), szczególnie RNAseq;
  • praktyczna implementacja technik uczenia maszynowego (szczególnie w R), przygotowanie danych dla uczenia maszynowego i interpretacja wyników;
  • skrypty typu shell w środowisku UNIX / LINUX.

Zgłoszenia ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych prosimy przesłać na poniższe adresy:

b.hryniewicz@ighz.pl

a.atanasov.mailbox@gmail.coma.atanasov@ighz.pl

l.huminiecki@ighz.plLukasz.huminiecki@gmail.com

Data publikacji: 10 lutego 2017

Termin składania dokumentów upływa dnia: 31 pażdziernika 2017 r.

Data rozpoczęcia: niezwłocznie

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli w przesłanej dokumentacji:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz. 883".

Zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi kandydatami.